5 June 2013

Bractwo Asasynów

His point of view
Autor:
Di | His point of view

Bractwo Asasynów

Witam wszystkich! To mój pierwszy wpis na blogu soap-jam. Jak sama nazwa wskazuje, jest to blog o wszystkim i o niczym w związku z czym postanowiłem dorzucić mojej D. kilka własnych wpisów co jakiś czas;)

Jedna z najlepszych serii gier rozpoczęła swój żywot w 2007 r. Właśnie wtedy ukazała się pierwsza część epickiej serii- Assassin?s Creed. Zarówno pierwsza odsłona gry jak i jej późniejsze kontynuacje ukazały się na 3 platformach: PC, PS3 i Xbox 360. Osobiście mam przyjemność korzystania z dobrodziejstw tej gry na konsoli PS3.

Altair ibn La- Ahad ? to w niego wcielamy się w pierwszej części gry. Jest on członkiem bractwa Asasynów, którego celem jest wyeliminowanie dziewięciu postaci. Średniowieczna Jerozolima, Akka czy Masjaf w połączeniu z dobrą muzyką ( Jesper Kyd) wprowadza nas w niezwykły świat Asasyna. Niestety powtarzalność misji sprawiła, że po połowie gra zaczęła się strasznie dłużyć w związku z czym po ukończeniu gry z niecierpliwością czekałem na jej kontynuację, licząc że twórcom uda się poprawić występujące błędy i zróżnicować fabułę.

Druga część, mimo iż jest kontynuacją pierwszej, przenosi nas w zgoła odmienny klimat. Wcielamy się w postać Ezio Auditore da Firenze ? młodego włoskiego szlachcica. W swoich misjach odwiedzamy m.in. Wenecję, Florencję czy Rzym, które co warto zauważyć, zostały świetnie odwzorowane (np. Pałac Dożów, Bazylika św. Marka). Po bardzo dobrze przyjętej drugiej części dołączono do niej dwa dodatki ? Brotherhood i Revelations. Obie świetnie zrobione, z niezwykłym klimatem i lokacjami. Nie sposób nie zauważyć, że drobne błędy z poprzednich części zostały całkowicie usunięte.

Gdy wydawało się, że twórcy niczym nas już nie zaskoczą pojawiła się trzecia część serii- Assassin?s Creed III. Ta część gry przenosi nas w zupełnie inny niż dotychczas wymiar ? wcielamy się bowiem w postać Connora, syna brytyjskiego żołnierza i rdzennej Amerykanki. Akcja gry rozgrywa się podczas krwawych wydarzeń wojny secesyjnej (1861-1865). Już na wstępie uderza nas oryginalna muzyka, której twórcą jest Lorne Balfe (próbka soundtracku na końcu). Gra zrobiona jest z bardzo dużym rozmachem i trzeba przyznać, że jest to kolejny sukces UBISOFTu. Nie zdradzając fabuły tej świetnej serii warto tylko nadmienić, że przeniesiemy się także do roku 2012 r. gdzie będziemy kierować poczynaniami Desmonda Milesa. Jeśli chodzi o ten wątek to nie powiem wam nic więcej, najlepiej przekonać się samemu;)

Po ukończeniu gry zdałem sobie sprawę, że to już koniec serii co bardzo mnie zasmuciło. Będąc wielkim fanem serii nabyłem cykl książek Olivera Bowdena ? Assassin?s Creed. Do tej pory ukazały się jej cztery części (Tajemna Krucjata, Objawienia, Renesans, Bractwo) a niedługo (o ile nie już) ma ukazać się jej kolejna część. W oparciu o świetną fabułę gry ponownie przenosimy się w świat Asasyna i choć po ukończeniu gry wiemy już co wydarzy się w książce i tak jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana serii. Osobiście polecam zasiąść do lektury O. Bowdena słuchając do tego sundtracku z gry- awesome:D.

Na zakończenie dobra wiadomość! UBISOFT potwierdził, że pracuje nad kolejna częścią gry która ma ukazać się już pod koniec tego roku. W związku z tym z niecierpliwością wyczekuję na AC ? Black Flag.

Bractwo AsasynówBractwo AsasynówBractwo Asasynów

Motto Asasynów: Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.

FacebookTwitterGoogle+

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany