9 June 2013

Wrocławskie święto rowerzysty!

Places
Autor:
Di | Places

Wrocławskie święto rowerzysty!

Jeszcze wczoraj w mojej głowie istniał zamysł napisania dziś o miejscu, o którym już wspominałam. Jednakże najświeższe informacje są najlepsze, dlatego dziś ? wrocławskie święto rowerzysty 2013;)
Już przed 10 rano wróciłam do domu z Opola z pomysłem spontanicznej wycieczki rowerowej do miasta, a przy okazji załapania się na festyn z okazji święta rowerzysty. Zjedliśmy śniadanie, spakowaliśmy co trzeba i niecałą godzinkę później byliśmy na miejscu, a mianowicie w parku Tołpy ? zlokalizowanym między ulicami: Prusa, Nowowiejską i E. Stein. Niewielki park swoją nazwę zawdzięcza profesorowi Stanisławowi Tołpie, który opracował preparat torfowy (nazwany również jego nazwiskiem). Jednak nazwa ta została nadana dopiero w 2005 roku. W parku tym znajdziemy niewielki zbiornik wodny z dumną fontanną, place zabaw dla dzieci, kaczuszki i mnóstwo zieleni! Jest to doskonałe miejsce na spacer, poczytanie książki pod wierzbą, wycieczkę rowerową czy piknik z przyjaciółmi.
Dziś jednak było to miejsce spotkania wrocławskich rowerzystów. Zgromadzili się oni najpierw na mszy, podczas której zostały poświęcone rowerki, a następnie wzięli udział w paradzie, która swój początek miała na skrzyżowaniu ul. Szewskiej i Wita Stwosza, a dopiero koło 13.00 przeniosła się na festyn do parku:) Przez cały dzień będzie tam wiele atrakcji, konkursów, muzyki i różnych pyszności ? polecam skorzystać, póki pogoda zachęca do wyjścia z domu;) Niestety nam nie udało się załapać na festyn, zrobiliśmy jednak kilka zdjęć, poleżeliśmy w trawie i wróciliśmy do domu na pyszne truskawki i domowy rosółek:)
Tak na zakończenie podrzucam piosenkę, którą znalazłam zupełnie przypadkiem, a tak wpadła mi w ucho i tak spodobał mi się jej tekst, że nic więcej o niej pisać nie trzeba. Z powodzeniem mogę z niej stworzyć podkład do dzisiejszego dnia:)
Buziaki!

Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!Wrocławskie święto rowerzysty!

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ZaqhcE_D6-U

?and we?ll remember when.

FacebookTwitterGoogle+

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany