14 October 2014

Pan Croissant na śniadanie!

Restaurant
Autor:
Di | Restaurant

Pan Croissant na śniadanie!

Kocham takie poranki jak dziś. Kiedy tylko mamy taką możliwość, umawiamy się na spotkania biznesowe w godzinach przedpołudniowych. Wtedy wykorzystujemy okazję wczesnego wyjazdu do centrum i śniadania zjadamy w uroczych miejscach. Dzisiaj niestety udało nam się to w połowie, bo co prawda po spotkaniu odkryliśmy nową piekarnio ? restaurację, ale musieliśmy nasze śniadanie zamówić na wynos. Rozkoszowaliśmy się więc nim w domowym zaciszu, przy dźwiękach Bacha. Tak cudownie rozpoczęty dzień mimo okropnego deszczu pozwolił nam się sobą cieszyć:)

Tym razem wybraliśmy się na ulicę Kuźniczą, zaraz obok Rynku. Zadomowił się tam PAN CROISSANT. Jest to piekarnia, więc pieczywo jest świeżutkie, ale również swojego rodzaju kawiarnia, bo np. śniadanie można zjeść na miejscu. Choć tego miejsca jest dosyć mało.
Pan Croissant mnie zauroczył. Po pierwsze, ogromny wybór. Croissanty z dynią, śliwką, zielonymi pomidorami, różnego rodzaju owocami, czekoladą, papryką? Proszę bardzo! Bagietki z ziołami, czosnkiem, cebulą, serem? Nie ma problemu! Ciasto francuskie z kaszą i serem, kapustą, mięsem czy ziemniakami? Jasne, że tak! Od tych wymyślnych połączeń może rozboleć głowa. Od razu po powrocie do domu znalazłam stronę internetową Pana Criossanta, a na niej opis tego smacznego miejsca, który Wam teraz przytoczę:

?Pan Croissant– jest tradycyjną francuską piekarnią, w której każdy może rozkoszować się najlepszymi wyrobami francuskiej szkoły piekarstwa i cukiernictwa. Chrupiąca bagietka, delikatny croissant , aromatyczne wyroby z ciasta francuskiego z nadzieniem i wiele innych- to wszystko można znaleźć w naszej piekarni. Starannie dbamy o zachowanie wieloletniej tradycji pielęgnowanej przez stulecia we Francji. Jeżeli chcesz spróbować chleba, takiego, jaki był wiele- wiele lat temu, wypiekany bez dodatków i maszyn, a zrobiony ręcznie koniecznie odwiedź nas. Jeżeli chcesz zjeść na śniadanie pysznego croissanta ze wspaniałą aromatyczną kawą , przyjdź do nas. Jeżeli chcesz zjeść szybki i smaczny obiad, będzie nam niezmiernie miło zaoferować Państwu najlepsze wypieki z ciasta francuskiego z różnym nadzieniem. Piekarnia ?Pan Croissant? w obliczu całego naszego zespołu pragnie zaoferować szeroki wybór smacznego, a co najważniejsze naturalnego i zdrowego pieczywa. Jeżeli Państwo chcą mieć codziennie na swoim stole w domu, w hotelu, biurze najlepsze wyroby francuskiego piekarnictwa to z przyjemnością dostarczymy je do Państwa.?

Kocham Francję i francuskie jedzenie! A tutaj takie właśnie znajdziecie. Nie chce Wam się ruszać z domu? W takim razie wystarczy zadzwonić i zamówić śniadanie do łóżka ? zostanie dostarczone jeszcze gorące;)
Cudowny pomysł, cudowne miejsce i cudowne smakołyki. Kiedy już się tam wybierzecie, koniecznie skosztujcie ciasteczek migdałowych ? są rewelacyjne:)

My wybraliśmy właśnie te ciasteczka, ciasto francuskie z kaszą i serem, croissanty z zielonymi pomidorami i dynią oraz śliwką, do tego bagietkę z ziołami prowansalskimi. Wszystko było tak dobre, że zostało już po tym tylko wspomnienie. Bagietka idealnie pasowała nam do sardynek i łososia, które przyjechały z nami znad Bałtyku;)

Po takim śniadaniu dzień jest naprawdę udany ? cokolwiek ciężkiego by nas w nim nie czekało!

Pan Croissant na śniadanie!

Pan Croissant na śniadanie!

Pan Croissant na śniadanie!

Pan Croissant na śniadanie!

Pan Croissant na śniadanie!

Pan Croissant na śniadanie!

Pan Croissant na śniadanie!

Pan Croissant na śniadanie!

Pan Croissant na śniadanie!

Pan Croissant na śniadanie!

Pan Croissant na śniadanie!

Pan Croissant na śniadanie!

FacebookTwitterGoogle+

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany