26 May 2014

Domowe Rafaello z malibu ? deser na Dzień Mamy!

Sweet things
Autor:
Di | Sweet things

Domowe Rafaello z malibu ? deser na Dzień Mamy!

Dziś, w tym wyjątkowym dniu, przedstawiam Wam deser, który doskonale się nada na prezent dla naszych mam i wspólne z nimi świętowanie:) Ja zrobiłam go w sobotę i wręczyłam mojej mamie jako dodatek do prezentu wczoraj, po czym wszyscy ze smakiem zajadaliśmy się tymi niebiańskimi kuleczkami. Są lekkie, kokosowe, a słony smak idealnie przeplata się ze słodkim. Jest on ekspresowy, więc jeśli nie macie pomysłu na dziś, to zrobicie go w mgnieniu oka;)
Zostawiam Was z przepisem i jedynym zdjęciem, które zdążyłam zrobić zanim wszyscy rzucili się na deser, a kochanym mamom życzę, by Dzień Matki obchodziły każdego dnia roku:)

Rafaello z malibu:

-200 g krakersów
-1 puszka mleczka skondensowanego (słodzonego)
-50 g wiórków kokosowych
-50 g słupków migdałów
-50 ml malibu
-dodatkowe wiórki kokosowe do obtoczenia kulek

Krakersy rozdrobnić i połączyć z mleczkiem, wiórkami, migdałami i malibu. Pozostałe wiórki kokosowe uprażyć na suchej patelni. Z masy formować w dłoniach kulki, obtaczać je w uprażonych wiórkach kokosowych i odkładać na papilotki. Gotowe kulki umieścić na kilka godzin w lodówce.

Domowe Rafaello z malibu ? deser na Dzień Mamy!

Domowe Rafaello z malibu ? deser na Dzień Mamy!

Pomysł na prezent dla mamy? Pakiet SPA i przy okazji wspólnie spędzony dzień na masażach, zabiegach, dobrym obiedzie, kawie, spacerach i pogaduchach;)

FacebookTwitterGoogle+

Liczba komentarzy: 1

  1. / OdpowiedzAngelika

    Świetny blog, fajny przepis – kiedyś na pewno go wykorzystam ;) Zapraszam do mnie borntotravel.blog.pl dopiero zaczynam, ale mam nadzieję, że się spodoba ;-)

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany