15 July 2014

Bookathon, czyli książkowy maraton!

Books
Autor:
Di | Books

Bookathon, czyli książkowy maraton!

W nocy przeglądając internet dowiedziałam się, że od 14 do 20 lipca trwa Bookathon, czyli maraton książkowy! Wprost idealna wiadomość dla takiego mola książkowego, jakim jestem ja. Bez wahania zdecydowałam się na podjęcie wyzwania, mimo, że mam świadomość, że może się nie udać? Bo mamy jeden tydzień na przeczytanie 7 książek lub 2100 stron. Niby mało, a jednak dużo jak na jeden tydzień, który wypełniony jest również innymi sprawami i zadaniami. Ale nie byłabym sobą gdybym nie spróbowała i gdybym tym samym nie zachęciła Was do podjęcia wyzwania;) Jeśli uda nam się przeczytać w całości choć jedną z książek to uznam to za spory sukces, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach niektórzy książki traktują trochę po macoszemu?
Tak więc poniżej przedstawiam Wam na czym polega wyzwanie i moją listę książek. Pamiętajcie, że czas mamy do 20 lipca! Do dzieła w takim razie!;)

Bookathon, czyli książkowy maraton!

1. Przeczytaj książkę z obrazkami. Może to być komiks, manga albo po prostu książka z jakimikolwiek rysunkami w środku. Nawet małymi i sporadycznymi ;)

Bookathon, czyli książkowy maraton!

Ja wybrałam ?Najpiękniejsze miasta świata?. Oprócz obejrzenia pięknych fotografii dowiem się wielu ciekawostek i pozwiedzam cudowne zakątki naszej Ziemi;)

2. Rozpocznij i zakończ czytanie serii.

Bookathon, czyli książkowy maraton!

Tu z kolei wybrałam serię o dwóch wspaniałych miastach i o prawniczce, tak więc powinno trafić to w mój gust.

3. Przeczytaj książkę z czymś czerwonym na okładce.

Bookathon, czyli książkowy maraton!

?Zaklinacz czasu? ma czerwony napis na okładce, więc nada się do tego zadania;) Przymierzałam się już do tej książki od jakiegoś czasu, może tym razem się uda?

4. Przeczytaj książkę, którą wybierze dla Ciebie ktoś inny.

Bookathon, czyli książkowy maraton!

Mój K. zadecydował. Uwielbiam tych dwóch panów, więc jestem zadowolona z jego wyboru.

5. Książka, z kategorii po którą sięgałeś najrzadziej w tym roku.

Bookathon, czyli książkowy maraton!

Nie oszukujmy się. Pisałam już, że chciałabym doskonalić swoje umiejętności fotograficzne. A że jest to kategoria książek, po które prawie wcale nie sięgałam, to wpisuje się w to zadanie doskonale.

6. Przeczytaj książkę i obejrzyj jej filmową adaptację.

Bookathon, czyli książkowy maraton!

?Firma? to moje klimaty, zwłaszcza, że jest autorstwa wspaniałego Grishama. Na jej podstawie został nakręcony serial pod tym samym tytułem, tak więc kolejny powód do jej przeczytania, a następnie obejrzenia ekranizacji;)

7. Przeczytaj 7 książek lub 2100 stron w ciągu tygodniowego wyzwania.

Tak jak wspominałam na początku ? 7 książek lub 2100 stron. Ale choćby 1/4 lub 1/2 lub jakakolwiek część sprawi, że będziemy się po prostu lepiej czuć. Pamiętajmy, że książka to nasz najlepszy przyjaciel. Zawsze pocieszy, doradzi, zmotywuje. Zawsze z nami będzie ? na dobre i na złe:) Powodzenia!

FacebookTwitterGoogle+

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany