1 August 2013

Razowe naleśniki z twarożkiem, malinami i borówką amerykańską!

Lunch time
Autor:
Di | Lunch time

Razowe naleśniki z twarożkiem, malinami i borówką amerykańską!

Upał nadal jest z nami. Jeszcze wczoraj myślałam, że dziś uda mi się wstać wcześniej i pozałatwiać wszystkie sprawy przed południem. Niestety, mimo, że budzik gra moją ulubioną piosenkę nie daję mu się namówić na oderwanie głowy od poduchy!;) Zjedliśmy więc późne śniadanie i pojechaliśmy do miasta głównie po kolejny stos książek, które teraz trzeba będzie przeczytać i co ważniejsze zapamiętać ich treść. Przy okazji wstąpiliśmy na przepyszne włoskie lody do kawiarni, o której napiszę w kolejnym wpisie (kurczę, troszkę się już zaległości nazbierało..).
Gdy wróciliśmy do domu zrobiło się już dobrze po 14. Dlatego bez zastanowienia zrobiliśmy na obiad naleśniki: lekkie, z dużą dawką słonecznych owoców. Spróbujcie ich i Wy:)

Naleśniki razowe:

-200 g mąki razowej
-200 g mąki pszennej
-400 ml mleka
-3 łyżki oliwy z oliwek
-szczypta soli
-2 jajka

Wszystkie składniki mieszamy w misce. Patelnię rozgrzewamy. Nalewamy ciasto na patelnię za pomocą chochli i smażymy naleśniki dwustronnie.

*Twarożek wymieszałam z dwoma łyżkami jogurtu naturalnego, cukrem waniliowym i dwoma łyżeczkami cukru trzcinowego. Do tego maliny i borówki amerykańskie i obiad gotowy:)

Razowe naleśniki z twarożkiem, malinami i borówką amerykańską!Razowe naleśniki z twarożkiem, malinami i borówką amerykańską!Razowe naleśniki z twarożkiem, malinami i borówką amerykańską!Razowe naleśniki z twarożkiem, malinami i borówką amerykańską!Razowe naleśniki z twarożkiem, malinami i borówką amerykańską!Razowe naleśniki z twarożkiem, malinami i borówką amerykańską!Razowe naleśniki z twarożkiem, malinami i borówką amerykańską!Razowe naleśniki z twarożkiem, malinami i borówką amerykańską!Razowe naleśniki z twarożkiem, malinami i borówką amerykańską!Razowe naleśniki z twarożkiem, malinami i borówką amerykańską!

A po obiedzie relaks na słoneczku z mrożoną kawą z kardamonem!:)

Razowe naleśniki z twarożkiem, malinami i borówką amerykańską!

FacebookTwitterGoogle+

Liczba komentarzy: 2

  1. / OdpowiedzMarta

    No to już wiem, co będzie na obiad w sobotę ^^

  2. / Odpowiedzsoap-jam

    Korzystaj z nich póki jest tak gorącoo!;)

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany